Bu site Emre Dorman tarafından kurulmuştur. Yrd. Doç. Dr. Emre Dorman, Acıbadem Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Kelâm bilim dalında hazırladığı Tanrı’nın Varlığının Kanıtlanmasında Kullanılan Modern Deliller: İnsancı İlke Örneği başlıklı tezi ile yüksek lisans (2004), Deizm ve Eleştirisi: Tarihsel ve Teolojik Bir Yaklaşım başlıklı tezi ile de doktora çalışmasını tamamladı (2009).

Emre Dorman, Acıbadem Üniversitesi’nde Felsefeye Giriş, Felsefe Tarihi ve Bilim Felsefesi, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ise İslam Felsefesi ve Din Felsefesi dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Emre Dorman aynı zamanda her çarşamba saat 16:30′da TRT RADYO1′de ‘Entelektüel Bakış’ isimli bir programı, her cumartesi saat 20:20′de Hilal TV’de ‘Akıl ve İnanç’ isimli bir programı hazırlayıp sunmaktadır.

İnsanlar Uyurlar Ölünce Uyanırlar (İstanbul Yayınevi 2011), Kur’ân-ı Kerîm’deki Temel Emirler ve Yasaklar (İstanbul Yayınevi 2011) Modern Bilim: “Tanrı Var” (İstanbul Yayınevi 2011) People Are Asleep They Wake Up When They Die (İngilizce/İstanbul Yayınevi 2012) Duanız Olmasa Ne Öneminiz Var? (İstanbul Yayınevi 2013), Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu (İstanbul Yayınevi 2013) isimli kitapları yayımlanmıştır. Söz konusu çalışmalara Remzi Kitabevi ve D&R şubelerinden ya da internet üzerinden Kitapyurdu ve İdefix gibi sitelerden ulaşabilirsiniz.

www.emredorman.com

twitter.com/emredorman

facebook.com/emredorman

İletişim için aşağıdaki elektronik posta adresini kullanabilirsiniz:

emredorman@yahoo.com

No Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *