allahbirdir.jpg

Allah Birdir

Allah, kuluna yeterli değil mi? Seni O’ndan başkalarıyla korkutuyorlar. Allah, kimi saptırırsa, artık onun için bir yol gösterici yoktur. Zümer Suresi Ayet 36

O müminler ki, insanlar kendilerine, Halk size karşı bir araya gelmiş, korkun onlardan! dediklerinde, bu onların imanını artırdı da şöyle söylediler: Allah bize yeter. Ne güzel Vekîl’dir O! Ali İmran Suresi Ayet 173

Allah sizin düşmanlarınızı daha iyi bilir. Dost olarak, Allah yeter. Yardımcı olarak da Allah yeter. Nisa Suresi Ayet 45

De ki: Benim namazım, kulluğum, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi olan Allah içindir.En’am Suresi Ayet 162

Categories:

Tags:

8 Responses

 1. Bu ayetleri okudugu zaman insan gercekten cok rahatliyor.

  Kendime baktigimda, bazen namaz kilarken veya diger ibadetlerimi yerine getirirken insanlardan bir kinanma korkusu icimi dolduruyor. Halbuki o kinayan varliklari da beni de yaratan Rabbime gorevimi yerine getiriyorum ve aslinda kendisinden korkulmaya layik olan Allahtan cekinip onu sevmeliyiz ki, su anda sahip oldugumuz her nimeti bize nasip etti.

  Bunun yaninda yoksulluk korkusu, arkadassiz kalma korkusu da bizi Allaha kulluktan geri birakmamalidir. Hayatimizin asil amacini unutmamaliyiz ve bilmeliyiz ki dunya hayati bir oyun ve eglencedir, aslolan ise ahiret hayatimizdir. Allaha olan kulluk gorevlerimizi hicbirseyden cekinmeden yerine getirmeliyiz ve bilmeliyiz ki Allah bizim yanimizda oldugu surece hickimse bize guc yetiremez ve Allah bize dost olarak yeter.
  Bunlari bilmek, insanin imanini gercekten kuvvetlendiriyor. InsaAllah, Rabbimizi daha cok anip daha cok sukredip onu cokca yuceltmeliyiz..Selam olsun Hak dostlarina!!

 2. BİR “BEN” VAR Kİ BENİM İÇİMDE BENDEN ÖTE BENDEN ZİYADE. BİR SEN VARKİ SENİN İÇİNDE “O” SENDEN ÖTE SENDEN ZİYADE.

 3. ALLAHU TEALA yı yol gösteren efendimiz sav. i de yol arkadaşı aldın mı yanına ortada senin ne düşmanın olan nefsin ne seni daim yakalamaya çalışan o iblis kalır…o zaman işte kötülük yapmaya vaktimiz kalmaz;onların sadece isimlerini bile sürekli zikretsek ne içimizde başkasına karşı kin nede bir düşmanlık kalır…
  şah damarımızdan daha yakın olan rabbimi yeter ki gönlümüze çağıralım her derde deva olan rabbim gönlümüzünde dertlerine derman olur muhakkak …
  geçmişte çocuklarımıza öğretilen şunu yaparsan allah yakar bunu yaparsan allah azap verir diye diye rabbimizden uzaklaşmış bir gençlik oluştu şu toplumda..artık bırakalım insanlara cehennemi anlatmayıda cennetten bahsedelim…mükafat cennetse neden mükafatsızlığı anlatarak insanları cennettende uzaklaştırırız bunu hiç anlamam..bırakın cehennemi anlatmayı…ya da anlatmak mı istiyorsunuz çok kısa geçin o konuyu…cenneti uzun uzun anlatın herkese..güzelliklerini kazancımızı anlatın…aslında insan nefsine sadece şunu söylesek sizde kabul etmezmisiniz hemen cennette kişi sevdikleriyle birlikte olcak diye;bence sevdikleriyle bulunma talebini redden çıkmaz aramızda…bütün müminlerin var olan allah(c.c) inancını ibadetleriyle pekiştirmesini nasip etsin kurban olduğum yaradanım…HEPİNİZ ALLAHA EMANET OLUN..

 4. ilk önce şunu söylemek istiyorum hani burada niye fazla yorum yok ziyater eden yok ALLAH ALLAHIM yarabbi her türlü fenalıklardan sana sıgınırım sen bizi nefsimizle bırakma yaradan nedir bilir misiniz tabiya başka lapı başka yol varmıya obenim yaradanım ondan başka kime sıgınayımki ben BİLİNİZ Kİ ALLAH HERŞEYE KADİRDİR HERŞEYE YETER ALLAHIMMMM….

 5. SAYIN HATİCE DERMAN
  SİZE ŞU YÖNDE KATILIYORUM. İNSANLARI İYİYLE İYİ YOLA ÇEVİRMEK GÜZEL BU DÜŞÜCENİZE KATILIYORUM, GÖNÜLDE BUNU İSTER. FAKAT TEHDİDİN DAHA ETKİLİ OLDUĞU ZAMANLARDA OLMUYOR DEĞİL. KUR’AN DA DA OKUDUĞUMUZ ZAMAN MEKAN OLARAK CENNETTEN ÇOK CEHENNEMDEN, ŞAHIS OLARAKDA CENNETLİKTEN ÇOK CEHENNEMLİKLERDEN BAHSEDİLİR. BU EŞİTSİZLİĞİN ELBET HAKLI BİR NEDENİ OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. KORKU VE TEHDİT NEFSİ TERBİYE ETMEKTE VE SABIRDA DAHA ETKİLİ OLSA GEREK. DÜNYADAN ÖRNEK VERELİM: İNSANLAR SUÇ İŞLEME EĞİLİMLERİNDE KURULU DÜZENİNİ BOZMAKTAN ZİYADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN DARALACAĞI DÖRT DUVARI DÜŞÜNÜR. TİCARET YAPARKENDE KAZANACAĞI ÇOK PARADAN DAHA ÖNCE KAYBETME RİSKİNİ DÜŞÜNÜR. KUR AN DA ANLATILAN CEHENNEM VE DAHA KÖTÜSÜ OLAN EBEDİLİĞİNİ MUKAYESE ETTİĞİMİZ ZAMAN ARAF DAHİ İNSANLARA HOŞ GELECEKTİR. ELBETTE BU CENNETİN GÜZELLİĞİNİ EBEDİLİĞİNİ İNSANLARA ANLATMANIN ÖNÜNÜ KESMEMELİ. ANLATILMALI, FAKAT CEHENNEMİ ANLATMAYI DA BİR KENARA BIRAKMAMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  SAYGILARIMLA,

 6. Sayın metin akgül;
  Benim orda anlatmak istediğim çocukların çok duygusal bir yapıya sahip birer varlık oldukları için onlara ateşten,yanmaktan,korkmaktan ürkecekleri için bu sefer denilenleri de duymayacaklarını(buna delil küçük kardeşimdir.)ve görevlerden kaçacaklarını biliyorum..

 7. KONU ÇOCUKLAR OLDUĞU ZAMAN ELBETTE HAKLISINIZ, BEN İNSANLARA DERKEN YETİŞKİNLERİ KASTETMİŞTİM. SANIRIM ANLAŞAMADIĞIMIZ BİR NOKTA YOK. AKLIMA GELMİŞKEN “AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *