Emre Dorman

İstanbul Yayınevi Temmuz 2011

Sipariş İçin:

İstanbul Yayınevi İletişim:

0212 519 62 72

(Cağaloğlu-İstanbul)

bilgi@istanbulyayinevi.net

İnternet Üzerinden Sipariş İçin:

D&R

Kitapyurdu

İdefix

Kitabı PDF Formatında Ücretsiz Olarak Okumak ve Dilerseniz Bilgisayarınıza İndirmek İçin Linki Tıklayın

(Arka Kapak Yazısından)

Pek çok insan dünya hayatının geçici ışıltısına aldanıp istek ve arzularının peşinde yok yere tüketir ömrünü. Tıpkı bir yaprak misali savrulur durur yaşam içinde. Bir gün öleceği gerçeğini unutup ölüm sonrası için kayda değer bir hazırlık yapmadığı gibi değersiz ve anlamsız bir şekilde yaşar hayatını. Oysaki ölüm, yaşamın ikiz kardeşidir. Yaşamla birlikte var edilmiştir. Alınan her bir nefesin yarısı yaşam, yarısı ölüm için alınır. Ölüm bize bu kadar yakındır.

Ömür, anne karnı ile toprak altındaki iki karanlık arasında yakılan bir kibrit alevi gibidir. Alev almasıyla sönmesi an meselesidir. Göz açıp kapar gibi geçecek ve bir gün son bulacaktır. Uyanmak için uyumak gerekiyordu önce. Ölmek için yaşamak. Ve biz yaşıyorduk. Yaşıyorken de uyuyorduk. Derin bir uyku içindeyken kendimizi, yaşıyor sanıyorduk.

Bu gerçek ile yüzleşmeye, dünya uykunuzdan uyanmaya ve yaşamınızı sorgulamaya cesaretiniz var mı? Eğer yok ise bu kitabı elinizden bırakabilir, yaşantınıza kaldığınız yerden devam ederek sizin için ayrılan sürenin sonuna gelebilir ve hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp, hiç yaşamamış gibi ölebilirsiniz. Kaçınılmaz olan ölüm ile yüzleşmeden önce, yüzleşin kendinizle.

Categories:

Tags:

4 Responses

  1. ne güzel söylemiş yazar… kaçınılmazla yüzleşmeden önce, yaptığım için söylemiyorum yapmak istediğim için, inşallah bi gün yaparım diye söylüyürum ki keşke bizler ölmeden, o büyük mizan kurulmadan kendi küçük ama epeyce ağır mizanlarımızı kursak da bi tartsak hayatımızı, sevabımızı ve günahımızı ve imanımızı… eminim ki o zaman iki cihanda güzelleşir… keşke Hz. Ömer gibi yatmadan önce ‘ Bugün ALLAH için ne yaptık ‘ diyebilsek. işte o zaman üzülmekten, kendimi dünyalık şeyler için yıpratmaktan, acı çekmekten kurtulacağım. hep düşünürdüm düşünürüm Peygamber efendimiz (S.A.S) nasıl bunca acıya katlanmış diye tabi ki bir çok sebebi var ama bence bunlardan biri biz aciz insanların bile bi faniye aşık olmasıyla yıkılmaz olduklarını hissetmeleri, anlamsız bi sevinç seline kapılmalarına bakarsak O ki sonsuz sevgiyi bulmuş, ilahı aşkı tatmış, gerçekten iman etmiş nasıl şüktermesin, nasıl şükretmeyelim…

  2. ölüm haktir gercektir ve bigun bizide bulacaktir onemli olan yasarken olu gibi yasamamak olum dusncesiyle daima hazir ve dinamik yasamaktir.

  3. Çok güzel bir çalışma olmuş, pek çok kere altını çizdim okuduklarımın tekrar tekrar gözden geçirebilmek için. Emre Dorman’ı tebrik ederim.

  4. ölüm varsa kuran var ve ne yapmamız gerektiği belli. allahın kitabını anlamak ve onu yaşamak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *